Kontakta oss

Initcia är alltid öppen för nya idéer, projekt och samarbeten. Tveka inte att ta kontakt med oss!

Hanna Rådberg

Verksamhetsledare och handledare
Tel: 070 – 285 60 24
hanna.radberg@initcia.se

Jörgen Grundström

Handledare
Ansvarig FyrisWebb
Tel: 076 – 794 91 65
jorgen.grundstrom@initcia.se
jorgen.grundstrom@fyriswebb.se

Thorsten Johansson

Handledare
Ansvarig Föreningshjälpen
Tel: 076 – 794 91 65
thorsten.johansson@initcia.se

Erik Hoving

Företagsutvecklare
Ansvarig HUB18

Tel: 070 – 751 17 16
erik.hoving@initcia.se

Roger Pettersson

Webbutvecklare 

 

Tel: 076 – 794 91 65
roger.pettersson@fyriswebb.se

Tobias Lundgren

Koordinator HUB18
Validerar förenings-/ledarkompetenser hos unga vuxna
Tel: 076 – 611 92 73
tobias.lundgren@fyriswebb.se

Håkan Marklund


Löpcoach och ansvarig friskvård

Tel. 076 – 794 91 65
hakan.marklund@initcia.se

Mohammed Abuhassira

Administratör


Tel. 076 – 794 91 65
mohammed.abuhassira@initcia.se

Evenemangsguiderna

Länkar till sidorna:
Barn i Uppsala
Gratis Uppsala
Kontakt med redaktionsgruppen:
info@barniuppsala.se
info@gratisuppsala.se

Hittar du inte den du söker ovan? Initcias kontor kan nås på telefonnummer 076 – 794 91 65 under vanliga kontorstider (08:30 – 17:00 vardagar)

Är du intresserad av att praktisera eller arbetsträna på Initcia? Skicka ett e-post till kontakt@initcia.se så bokar vi in ett studiebesök.
Du kan också kontakta din arbetsförmedlare eller handläggare och berätta att du vill veta med om Initcia. 

Initcias lokaler ligger på Bergsbrunnagatan 28 i Uppsala. Tio minuters promenad från Uppsala Centralstation.

Hör av dig!

Initcia är alltid öppet för nya idéer, projekt och samarbeten. Tveka inte att ta kontakt med oss!

Telefon: 076 - 794 91 65

E-post: info@initcia.se

Samarbeten

Initcia erbjuder praktikplatser, arbetsträningsplatser och välfärdsanställningar i samarbete med Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Uppsala Kommun.

Fotografier av Maria Ahlberg

Initcia logga